Specjalizacja

Nazywam się Mateusz Gruca i jestem lekarzem dentystą, specjalistą stomatologii zachowawczej i endodoncji. W 2005 roku ukończyłem studia na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologicznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Od tego czasu praktykuje w zawodzie, stale poszerzając swoje umiejętności poprzez uczestniczenie w licznych kursach specjalistycznych i szkoleniach praktycznych. W 2012 roku zdałem Państwowy Egzamin Specjalizacyjny będący zwieńczeniem 3-letnich podyplomowych studiów specjalizacyjnych z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji uzyskując tym samym tytuł specjalisty w tej dziedzinie.

Droga do uzyskania specjalizacji – ważniejsze daty:

  • 2014 Otwarcie prywatnej praktyki stomatologicznej Endo-Dent w Rudzie Śląskiej
  • 2012 Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z zakresu Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji
  • 2009 Rozpoczęcie 3-letnich studiów specjalizacyjnych na Śląskim Uniwersytecie Medycznym
  • 2006 Rozpoczęcie pracy zawodowej jak samodzielny lekarz stomatolog
  • 2005 Ukończenie studiów na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
specjalizacja endodoncja
Poniżej można obejrzeć dyplomy poświadczające uzyskanie uprawnień pozwalających na wykonywanie zawodu lekarza stomatologa. W miarę poszerzania kompetencji, na pewno będzie ich tu przybywało.
dyplom_001 dyplom_001 dyplom_001
dyplom_001 dyplom_001 dyplom_001
dyplom_001 dyplom_001 dyplom_001
dyplom_001 dyplom_001

Endodoncja – czyli leczenie kanałowe

Ten dział stomatologii zachowawczej zajmuje się zdrowiem wnętrza zęba, a jego sztandarowym zabiegiem jest tak zwane leczenie kanałowe, które pozwala na zachowanie i odbudowę zęba w sytuacji, w której jeszcze do niedawna trzeba by go było usunąć i zastąpić mostem lub implantem.

Co więcej, zaznaczyć trzeba, że tego rodzaju terapia odznacza się bardzo wysoką skutecznością, czyli zazwyczaj leczony w ten sposób ząb udaje się uratować, a jednocześnie jest to metoda znacznie mniej inwazyjna niż ta, w której konieczna jest ekstrakcja (usunięcie chorego zęba).

Dodatkowo korzystne dla pacjentów to również dlatego, że taka metoda jest znacznie tańsza ponieważ usuniętego zęba nie trzeba zastępować za pomocą mostu lub implantu, co zwykle wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami.

Jeśli natomiast chcesz dowiedzieć się jak wygląda pełna lista zabiegów stomatologicznych, z których możesz skorzystać w naszym gabinecie dentystycznym w Rudzie Śląskiej, to w takim razie odwiedź stronę, na której jest ona opublikowana – znajdziesz ją klikając w powyższy link. W Endo-Dent na pewno dobierzemy sposób leczenia odpowiedni dla Twojego przypadku.

specjalizacja-leczenie

Chcesz nawiązać współpracę z gabinetem stomatologicznym? Jesteśmy otwarci

Jesteśmy dobrzy w tym co robimy i dlatego nie unikamy nowych wyzwań. Jeżeli chcesz nam zaproponować jakąś formę współpracy dotyczącej stomatologii, to w takim razie skontaktuj się z nami. Wspólnie zastanowimy się nad tym, czy kooperacja jest możliwa i korzystna dla obu stron.