Najczęściej zadawane pytania

Czy leczenie kanałowe boli?

Wiele osób obawia się niedogodności związanych z tego rodzaju zabiegiem, jednak przy obecnie stosowanych znieczuleniach stomatologicznych, leczenie kanałowe może odbywać się niemal całkowicie bezboleśnie. Warto przed zabiegiem porozmawiać o tym z lekarzem, który będzie go wykonywał, aby mógł dobrać najbardziej odpowiednie dla danego przypadku środki znieczulające.

Jak przygotować się do wizyty u dentysty?

Jeżeli wybierasz się do dentysty i chcesz dobrze przygotować się do wizyty w gabinecie stomatologicznym, to w takim razie warto pamiętać o tym, aby na ok. 2 godziny przed jej terminem powstrzymać się od spożywania posiłków. W tym czasie nie powinno się również spożywać napojów gazowanych, ponieważ może to stanowić utrudnienie przy wykonywaniu zabiegu. Warto również pamiętać o tym, aby udając się do lekarza, zabrać ze sobą wcześniejsze wyniki badań stomatologicznych, czyli np. zdjęcia RTG zębów.

Czy zęby mleczne u dzieci powinno się leczyć?

Choć wydawać by się mogło, że problemami z zębami mlecznymi nie warto się specjalnie przejmować, ponieważ i tak nie są stałe, to jest to myślenie błędne. Przede wszystkim chore zęby mleczne mogą zacząć boleć – wtedy sprawa jest ewidentna. Jednak kompletne uzębienie jest również ważne dla rozwoju dziecka, bo przecież zęby, także mleczne mają znaczenie dla odpowiedniego rozdrabniania pokarmu podczas posiłków, a to z kolei jest istotne w procesie trawienia, który wpływa na cały młody organizm i jego prawidłowy wzrost. Dlatego właśnie leczenie zębów u dzieci jest istotną częścią prowadzenia praktyki stomatologicznej i dbania o zdrowie dziecka.

Czy możliwe jest bezbolesne leczenie zębów?

Jeszcze do niedawna wizyta u dentysty wiązała się bardzo często z odczuwaniem bólu podczas wykonywania zabiegu. Jednak ostatnie lata przyniosły znaczący postęp w opracowywaniu sposobów na wykonywanie zabiegów stomatologicznych ze znieczuleniem. Rewolucja dokonała się zarówno w zakresie stosowanych substancji, jak i w sposobach ich aplikowania (bardzo cienkie igły, żele, spraye itp.). Dzięki temu możliwe stało się niemal całkowicie bezbolesne leczenie zębów nawet u szczególnie wrażliwych pacjentów. Jeśli nie mamy pewności, czy przy danym zabiegu na pewno stosowane jest znieczulenie, warto zapytać o to dentystę i ewentualnie o jego podanie poprosić. Jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań, to nie powinno być żadnych problemów z jego uzyskaniem.

Gdzie leczyć zęby u dzieci w Rudzie Śląskiej?

Jeżeli zastanawiasz się gdzie znaleźć dobrego dentystę w Rudzie Śląskiej, to w takim razie koniecznie sprawdź gabinet Endo-Dent. Wykonasz w nim nie tylko proste zabiegi, ale również przeprowadzisz np. skomplikowane leczenie kanałowe zębów, uzyskasz pomoc w zakresie protetyki, a także bezstresowo wyleczysz zęby u dzieci. Nasza praktyka stomatologiczna mieści się w dzielnicy Wirek Rudy Śląskiej przy ulicy Katowickiej 43/03 – łatwo dojedziesz tam zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Dogodne godziny przyjęć pozwolą Ci się umówić na wizytę zarówno rano, jak i wieczorem.