Gwarancja najwyższej jakości zabiegów stomatologicznych

Pacjenci niejednokrotnie pytają nas o to, na jakich zasadach udzielana jest gwarancja na usługi stomatologiczne wykonywane w naszym gabinecie. W medycynie jest to sprawa znacznie bardziej skomplikowana niż np. w przypadku zakupu sprzętu AGD czy samochodu – w końcu ludzki organizm, to nie pralka. Jednak w trosce o zadowolenie naszych pacjentów postanowiliśmy wypracować system, który pozwolił odpowiednio zabezpieczyć wymagania naszych podopiecznych odnośnie jakości leczenia.

Przede wszystkim jednak podstawowym warunkiem, jaki musi być spełniony, aby leczenie zębów miało w ogóle sens, a przez nas gwarancja mogła być uznana, jest prawidłowa higiena jamy ustnej oraz regularnie (przynajmniej co 6 miesięcy) wykonywane przeglądy stomatologiczne. Nie na wiele zda się założenie wypełnienia w sytuacji, w której pacjent dopuszcza ponownie do rozwoju próchnicy w jego sąsiedztwie i nie przeprowadza odpowiednio często kontroli, które pozwoliłyby wykryć problem we wczesnej fazie.

Zabiegi stomatologiczne z gwarancją w gabinecie Endo-Dent

Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom naszych pacjentów, postanowiliśmy wprowadzić jasne zasady dotyczące gwarancji na zabiegi stomatologiczne, które wykonujemy w naszym gabinecie Endo-Dent mieszczącym się w Rudzie Śląskiej. Poniżej wymieniamy usługi wraz z czasem, w ciągu którego przy zachowaniu odpowiedniej dbałości o higienę jamy ustnej, z ich efektami nie powinno zdarzyć się nic niewłaściwego.

  • Gwarancja na wypełnienie obowiązuje przez 1 rok
  • Gwarancja na leczenie kanałowe obowiązuje przez 2 lata
  • Gwarancja na korony i mosty – od 2 do 5 lat (w zależności od rodzaju i użytego materiału)
  • Gwarancja na protezy – od 2 do 5 lat (w zależności od rodzaju i użytego materiału)

Oczywiście nie są nią objęte wszelkie prace tymczasowe oraz takie, których zażyczył sobie pacjent i o ograniczeniu gwarancji lub jej braku w tym przypadku został poinformowany. Tego rodzaju zabezpieczeniem nie możemy również objąć przypadków, w których pacjent nie przestrzega terminów wizyt kontrolnych, niedostatecznie dba o higienę jamy ustnej oraz takich, w których powodem problemu są nieszczęśliwe wypadki, naturalne procesy związane z zanikiem kości lub choroby mające wpływ również na zdrowie jamy ustnej, a ich leczenie wykracza poza zakres tej dziedziny medycyny, jaką jest stomatologia.