Naprawdę dobra stomatologia dziecięca w Rudzie Śląskej – jako rodzice polecamy Endo-Dent

Praca z kilku i kilkunastolatkami jest dla nas wielkim wyzwaniem, ponieważ z doświadczenia wiemy, że są to najbardziej wymagający pacjenci. dla-najmlodszych Jednak daje ona także najwięcej satysfakcji, bowiem uśmiechnięte po zabiegu maluchy i zadowoleni ich rodzice, to dla nas największy powód do dumy. Dlatego właśnie stomatologia dla dzieci jest elementem naszej działalności, do którego przykładamy szczególną wagę. Poza tym, że urządziliśmy gabinet w kolorach, które na najmłodszych działają relaksująco, zadbaliśmy również o dedykowane dla nich wyposażenie, takie jak:
  • Kącik zabaw dla dzieci – jest on także poczekalnią, w której najmłodsi pacjenci mogą zająć się tym, co lubią najbardziej w oczekiwaniu na zabieg. Wyposażyliśmy go w zabawki, które powinny zainteresować zarówno chłopców, jak i dziewczynki.
  • Znieczulenia stomatologiczne dla najmłodszych – jest to o tyle ważny element wyposażenia gabinetu, że dzieci zwykle znacznie gorzej znoszą ból, niż osoby dorosłe, dlatego tak ważne jest jego odpowiednie uśmierzenie. Istotne jest to, że używane przez nas środki są bezpieczne i sprawdzone, a dodatkowo możemy je także bezboleśnie aplikować.
Szeroki jest również wachlarz usług, które oferujemy w ramach pracy z pacjentami z tej kategorii wiekowej. Do takich, które wykonujemy najczęściej, możemy zaliczyć:
  • Białe lub kolorowe wypełnienia w zębach mlecznych – często dzieci o wiele chętniej godzą się na przeprowadzenie zabiegu, jeżeli same mogą wybrać kolor plomby, którą zostanie uzupełniony ubytek. Na szczęście w przypadku mleczaków, nie jest to decyzja na całe życie.
  • Plomby estetyczne w zębach stałych przednich i bocznych – to także jeden ze standardowych zabiegów, którego zadaniem jest przywrócić ładny wygląd wyleczonych zębów. Niejednokrotnie dla najmłodszych ma on znacznie większe znaczenie, niż dla dorosłych i doskonale to rozumiemy w naszym gabinecie.
  • Leczenie bolących zębów mlecznych i stałych – czyli częsty problem, z którym zgłaszają się do nas rodzice z dziećmi. Zawsze w takich przypadkach ważne jest dla nas nie tylko ulżenie maluchowi w cierpieniu, ale przede wszystkim znalezienie przyczyny bólu i trwałe jej wyeliminowanie.
  • Usuwanie zębów mlecznych – zazwyczaj wypadają one same, jednak zdarza się, że konieczne jest przyspieszenie tego procesu. Wtedy warto zgłosić się do naszego gabinetu Endo-Dent, gdzie szybko i bezboleśnie radzimy sobie z takimi sprawami.
  • Profilaktyka zdrowych zębów u dzieci – polega ona najczęściej na odpowiednim ich zabezpieczeniu np. przez lakowanie, czyli pokrycie specjalną substancją zabezpieczającą przed odkładaniem się resztek pokarmów i ułatwiającą mycie. Wskazane bywa także lakierowanie zębów fluorem – które pozwala dostarczyć im w większej ilości tego odpowiadającego za odporność szkliwa pierwiastka, a tym samym skutecznie zabezpiecza przed próchnicą.
Odwiedzając nasz gabinet stomatologiczny dla dzieci w Rudzie Śląskiej, możesz liczyć także na to, że młody pacjent otrzyma odpowiedni instruktaż higieny jamy ustnej, czyli nauczy się właściwie czyścić zęby dobrze dobraną pastą. Umów się i przyjdźcie na wizytę w dogodnych godzinach (porannych lub popołudniowych). Przyjmujemy przy ul. Katowickiej 43/03, w dzielnicy Wirek – łatwo do nas trafić zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Serdecznie zapraszamy!