Skuteczne leczenie kanałowe w Rudzie Śląskiej? Odwiedź Endo-Dent!

Śmiało możemy powiedzieć, że endodoncja to nasz konik i nie boimy się przyznać, że jesteśmy w tym dobrzy. Być może wielu osobom nazwa tej specjalizacji stomatologicznej niewiele mówi, tymczasem jest to bardzo ważny element pracy dentystów wymagający fachowej wiedzy, doświadczenia oraz stosowania odpowiednich narzędzi.

uslugi-endodoncja

Głównym zabiegiem jest u tak zwane leczenie kanałowe, które należy podjąć wtedy, kiedy próchnica spowoduje zapalenie lub obumarcie żywej tkanki zęba, co często jest procesem nie dającym się już odwrócić.

Jeszcze do niedawna taki ząb można było jedynie usunąć, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem jest jego odpowiednie wyleczenie i zachowanie, ponieważ może on służyć jeszcze przez wiele lat spełniając wszystkie dotychczasowe funkcje oraz nie zmieniając wyglądu. Jest to wyjście nie tylko mniej inwazyjne, ale również tańsze od uzupełnienia miejsca ubytku mostem stomatologicznym lub implantem.

W naszym gabinecie stomatologicznym Endo-Dent w Rudzie Śląskiej wykonasz między innymi takie zabiegi z zakresu endodoncji:

  • Leczenie zębów jedno, dwu i wielokanałowych – skomplikowanie takiego zabiegu zależy właśnie od tego, ile kanałów ma chory ząb. Im jest ich więcej, tym więcej pracy ma lekarz z ich oczyszczaniem i odpowiednim zabezpieczeniem.
  • Leczenie zębów z wąskimi lub zakrzywionymi kanałami – jest to wyzwanie, którego jednak chętnie się podejmujemy w naszym gabinecie. Korzenie zęba są czasami bardzo wąskie i zakrzywione, wtedy ich właściwa penetracja jest trudniejsza, ale w większości przypadków jak najbardziej możliwa.
  • Leczenie kanałowe podczas jednej wizyty – to coś, co w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularne. Jeżeli kogoś interesuje prawidłowo przeprowadzone i do tego bardzo szybkie leczenie zębów, a dysponuje ograniczonym czasem, to powinien spytać u nas o właśnie ten zabieg.
  • Powtórne leczenie kanałowe – wykonujemy je np. w sytuacji, kiedy ząb już kiedyś był w leczony, jednak w skutek niemożliwości dokładnego przeprowadzenia zabiegu lub naturalnych procesów, znowu zaczyna się z nim dziać coś niepokojącego. Jego uratowanie może być wciąż możliwe po powtórnym zastosowaniu leczenia kanałowego .
  • Udrażnianie kanałów zablokowanych – czasem zachodzi również konieczność udrożnienia kanału, który został zablokowany np. przez złamane narzędzie stomatologiczne. W naszym gabinecie w Rudzie Śląskiej podejmujemy się z powodzeniem również takich zadań.
  • Zamykanie perforacji czyli przebitych kanałów – jeżeli ich ściany zostaną uszkodzone, konieczne jest założenie specjalnego preparatu, który zapobiega dalszemu niszczenie korzenia.
  • Pomoc interwencyjna w razie bólu – warto zgłosić się do nas również wtedy, kiedy ząb boli. W takiej sytuacji poza doraźnym uśmierzeniem dolegliwości, staramy się również znaleźć jej przyczynę i zaplanować odpowiednie leczenie.

Jeżeli szukasz miejsca, w którym dobrze i trwale przeprowadzisz nawet skomplikowane leczenie kanałowe w Rudzie Śląskiej, to w takim razie zgłoś się do naszego gabinetu stomatologicznego Endo-Dent mieszczącego się na ul. Katowickiej 43/03. Zadzwoń umówić wizytę!