Gdzie zrobić protezy zębowe w Rudzie Śląskiej? W Endo-Dent!

protetyka

Kolejna specjalność naszego gabinetu, w której świetnie się odnajdujemy, to protetyka stomatologiczna, czyli najprościej rzecz ujmując uzupełnianie braków w uzębieniu powstałych w wyniku działania procesów chorobowych lub doznanych urazów.

Przygotowując odpowiednie protezy, lekarz jest w stanie zastąpić nimi ubytki i to w taki sposób, że uśmiech znów staje się kompletny, a do tego w dużej mierze odzyskane zostają także ważne dla zdrowia funkcje, jakie spełniają zęby, czyli np. możliwość prawidłowego rozdrabniania spożywanych pokarmów.

Na wykonywanie protez zębowych składa się wiele usług, a w naszym gabinecie w Rudzie Śląskiej dostępne są między innymi takie jak:

  • Korony stomatologiczne – czyli estetyczna i trwała nadbudowa pojedynczego uszkodzonego zęba przy wykorzystaniu zachowanego naturalnego korzenia, który jest w dobrym stanie.
  • Mosty stomatologiczne – w tym przypadku również wykorzystuje się naturalne korzenie lub sąsiadujące zęby, ale za ich pomocą można uzupełnić kilka brakujących.
  • Licówki protetyczne – jest to cienka warstwa wykonana z odpowiedniego tworzywa (może ich być kilka rodzajów) nakładana zazwyczaj na przednią powierzchnię zęba, dzięki czemu można go odbudować lub nadać mu pożądany (bardziej estetyczny) kształt i kolor.
  • Protezy szkieletowe – świetnie sprawdzają się w sytuacji, w której konieczne jest uzupełnienie wielu zębów. Za oparcie dla nich służą dziąsła oraz przede wszystkim inne zęby, dodatkowo można je także wyjmować z ust, co wielu pacjentów sobie ceni, ponieważ da się je dokładnie oczyścić, odkładać na noc itp.
  • Protezy acetalowe – podobnie jak wymienione powyżej szkieletowe, są ruchome i pozwalają uzupełnić ubytek większej ilości zębów, jednak dzięki zastosowaniu nowocześniejszych tworzyw, są znacznie bardziej estetyczne.
  • Szynoprotezy – przeznaczone są one głównie dla osób cierpiących na paradontozę. Dzięki temu, że są specjalnie skonstruowane, można za ich pomocą ustabilizować rozchwiane zęby, dzięki czemu da się niejednokrotnie nawet całkowicie powstrzymać ich wypadanie.
  • Protezy całkowite – stosuje się je w sytuacji, kiedy pacjent nie posiada już własnego uzębienia, a więc nie ma na czym oprzeć jego rekonstrukcji. Pozwalają one nie tylko odzyskać estetyczny wygląd, ale także w dużej mierze również funkcje spełniane w organizmie przez zęby.
  • Mosty na włóknie szklanym – to nowoczesny sposób uzupełniania ubytków najczęściej jednego lub kilku zębów znajdujących się w sąsiedztwie naturalnego uzębienia. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju włókien, możliwe jest zamocowanie mostu przy minimalnej ingerencji w zęby znajdujące się obok, a więc również bez praktycznie żadnej szkody dla nich.
Ale to oczywiście jeszcze nie wszystkie usługi wchodzące w zakres protetyki, które można u nas wykonać. Jeśli chcesz poznać szczegóły, najlepiej zadzwoń, umów się na wizytę, na której wspólnie zastanowimy się nad znalezieniem najlepszego rozwiązania. A trafisz do nas łatwo, ponieważ gabinet Endo-Dent znajduje się w dzielnicy Rudy Śląskiej Wirek, przy ulicy Katowickiej 43/03, gdzie w łatwy sposób można dojechać zarówno prywatnym samochodem, jak i komunikacją publiczną. Zapraszamy!