Stomatologia ogólna w gabinecie Endo-Dent

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, gdzie leczyć zęby w Rudzie Śląskiej, to w gabinecie Endo-Dent znajdziesz dla siebie optymalną opiekę. Szybko, profesjonalnie i do tego w dogodnych godzinach udzielimy Ci pomocy w sprawach wchodzących w zakres tak zwanej stomatologii ogólnej, na którą składają się między innymi wymienione poniżej zabiegi, które są najczęściej wykonywane przez dentystów w codziennej pracy. stomatologia-ogolna
  • Przeglądy stomatologiczne – czyli okresowa kontrola stanu uzębienia w celu ustalenia czy nie jest konieczne rozpoczęcie leczenia. Dysponujemy tu nowoczesnym sprzętem takim jak np. specjalna kamera pozwalająca na dokładne obejrzenie wnętrza jamy ustnej na monitorze. Dzięki temu również pacjent może zobaczyć miejsca, które wymagają leczenia.
  • Uzupełnianie ubytków czyli potocznie plombowanie – związane jest ono z leczeniem próchnicy. Ponieważ zęby nie mają zdolności do samoistnej regeneracji, ubytki powstałe po usunięciu ich fragmentów zaatakowanych przez tą chorobę, należy wypełnić odpowiednim materiałem, który przywróci im estetyczny wygląd oraz pełnioną funkcję.
  • Odbudowa zębów złamanych – jest to w zasadzie zabieg wykonywany również w ramach stomatologii estetycznej. Polega on oczywiście na „naprawieniu” ubytku powstałego w wyniku urazu lub choroby. Jeśli zdarzył Ci się taki przykry wypadek i nie masz pewności co do tego, czy złamany ząb można odbudować, to w takim razie koniecznie umów się na wizytę w naszym gabinecie, a postaramy się znaleźć najlepsze wyjście z takiej sytuacji. Nie zwlekaj z decyzją, ponieważ to może dodatkowo zaszkodzić i utrudnić proces rekonstrukcji.
  • Poprawianie wyglądu zębów – to coś dla osób, które nie są zadowolone z tego, jak prezentuje się ich uśmiech. Oczywiście chodzi tu głównie o estetykę i na tym polu można naprawdę wiele zdziałać zakładając np. licówki kompozytowe, które przy stosunkowo niskiej cenie dają naprawdę świetne efekty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zadzwoń do naszego gabinetu, poznaj szczegóły i umów się na wizytę.
  • Usuwanie kamienia nazębnego – inaczej określane jako skaling, to kolejna z często poszukiwanych przez pacjentów usług. Zabieg ten polega na usunięciu osadów, które zebrały się na zębach, zwłaszcza w miejscach, które są trudniej dostępne i nie zawsze są w odpowiednim stopniu oczyszczane podczas codziennego mycia ich szczoteczką. Dobrym uzupełnieniem skalingu jest także piaskowanie pozwalające dodatkowo usunąć przebarwienia, wypolerować i rozjaśnić uśmiech.
  • Ratowanie ruszających się zębów – wśród specjalistów określane jako szynowanie. Stosuje się je w sytuacji, kiedy w wyniku np. uderzenia jeden lub kilka zębów zaczyna się chwiać, wtedy łączy się je z sąsiednimi stabilnymi, dzięki czemu znów mają szansę trwale się osadzić.
  • Chirurgia – czyli najczęściej usuwanie zębów zwane także ekstrakcją. Jest to zabieg stosowany w sytuacji, w której nie ma już żadnej możliwości na to, aby ząb dało się jeszcze uratować. Taka sytuacja może wyniknąć w skutek jego poważnego uszkodzenia lub choroby, która nie rokuje szans na wyleczenie. W takiej sytuacji przy użyciu odpowiednich narzędzi oraz zastosowaniu właściwie dobranego znieczulenia ząb jest usuwany, co zazwyczaj wiąże się z przyniesieniem pacjentowi ulgi.
Oczywiście to jeszcze nie wszystko, na co możesz liczyć w Endo-Dent, zobacz pełną listę usług stomatologicznych, które są u nas dostępne, a następnie umów się na wizytę. Nasz gabinet mieści się przy ul. Katowickiej 43/03 w dzielnicy Rudy Śląskiej Wirek. Łatwo dojedziesz do niego zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Zapraszamy!