Warto wiedzieć

Czym jest leczenie kanałowe zębów i jak się je przeprowadza

leczenie kanałowe Za tą nazwą, która wielu osobom wydaje się dosyć tajemnicza, kryje się jedna z podstawowych metod leczenia stosowanych w endodoncji, czyli dziedzinie stomatologii zajmującym się zdrowiem wnętrza zęba. W sytuacji, w której najprawdopodobniej trzeba by go usunąć, leczenie kanałowe pozwala na jego zachowanie nawet na wiele lat, co wiąże się z największą wygodą dla pacjenta oraz uniknięciem ubytków w uzębieniu. Co istotne, wraz z doskonaleniem metod leczenia oraz wprowadzaniem nowych, lepszych materiałów, w taki sposób uratowany ząb, może służyć pacjentowi jeszcze bardzo długo.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Ten rodzaj terapii przeprowadza się w sytuacji, kiedy próchnica nie zostanie na odpowiednio wczesnym etapie powstrzymana i dotrze do miazgi zęba, powodując jej stan zapalny, co zazwyczaj wiąże się z bólem oraz jego szczególną wrażliwością na zmianę temperatury. W takich właśnie sytuacjach stosuje się leczenie kanałowe, które polega w pierwszej kolejności na dokładnym oczyszczeniu komory zęba oraz jego kanałów z chorej tkanki. Zabiegi takie przeprowadza się metodami mechanicznymi przy pomocy precyzyjnych narzędzi oraz chemicznymi, a staranność ich wykonania ma decydujące znaczenie dla powodzenia całej terapii. Po wykonaniu tych czynności, kolejnym etapem jest wypełnienie wolnej przestrzeni we wnętrzu zęba specjalnym, bardzo trwałym tworzywem, dzięki któremu odzyskuje on strukturę podobną do pierwotnej. W końcowej fazie ubytek jest uzupełniany materiałem o specjalnie dobranym do reszty zęba kolorze oraz nadawana jest mu zbliżona do naturalnej forma, dzięki czemu ząb na długie lata odzyskuje w pełni swój wygląd oraz pełnione funkcje.

Leczenie kanałowe podczas jednej wizyty – to możliwe!

Przeprowadzaniem tego rodzaju zabiegów zajmują się u nas tylko lekarze stomatolodzy posiadający specjalizację z endodoncji oraz wieloletnie doświadczenie w tej materii, co gwarantuje najwyższą jakoś wykonywanych usług. Najlepszym świadectwem tego, jak dobrze odnajdujemy się w tej dziedzinie jest to, że podejmujemy się również udrażniania zablokowanych, wąskich lub zakrzywionych kanałów, a także powtórnego leczenia jeżeli zachodzi taka konieczność. Absolutnym hitem jest też leczenie kanałowe na jednej wizycie, co jeszcze do niedawna było niemożliwe. Ta opcja jest szczególnie przydatna dla osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością wolnego czasu, np. pracują na zmiany, zajmują się dziećmi, wróciły na krótko z zagranicy i chcą uporać się z chorobą zęba przed powrotem. Jeżeli jesteś w podobnej sytuacji, to zgłoś się do nas, a na pewno znajdziemy odpowiednie wyjście – szybkie leczenie kanałowe to świetne rozwiązanie dla osób prowadzących życie w pośpiechu. Sprawdzi się także u tych, dla których wizyty u dentysty nie są zbyt przyjemne i w związku z tym chcą maksymalnie ograniczyć ich ilość i długość.

Czy leczenie kanałowe boli? Rozwiewamy mity

Często, kiedy pacjenci dowiadują się, że aby uratować ząb, konieczne będzie podjęcie właśnie takich działań, jakie zostały opisane powyżej, zastanawiają się czy leczenie kanałowe jest bolesne. W końcu wiąże się ono ze znaczną ingerencją w strukturę zęba, którego choroba zazwyczaj już wtedy sprawia sporo nieprzyjemności. Obawy te są jednak nieuzasadnione, ponieważ każdemu pacjentowi podawane jest odpowiednie znieczulenie, dzięki któremu jak najbardziej możliwe staje się bezbolesne leczenie zębów nawet w sytuacji, kiedy konieczne jest wykonywanie na nich skomplikowanych zabiegów. W trosce o komfort pacjentów, staramy się stosować tylko najnowsze i jednocześnie sprawdzone już rozwiązania przeznaczone zarówno dla osób starszych jak i najmłodszych, a stomatologia dziecięca jest pod tym względem szczególnie wymagająca.

Leczenie kanałowe zębów w Rudzie Śląskiej

Jeżeli poszukujesz gabinetu dentystycznego, w którym solidnie i niedrogo przeprowadzisz leczenie kanałowe w Rudzie Śląskiej, ponieważ mieszkasz właśnie w tym mieście lub jego najbliższej okolicy, to jesteś w odpowiednim miejscu. Nasza nowa praktyka stomatologiczna Endo-Dent znajduje się bowiem niedaleko centrum tego miasta, w dzielnicy Wirek przy ul. Katowickiej 43/03. Taka lokalizacja odpowiadać powinna również mieszkańcom położonej w pobliżu Bykowiny, a także osobom które szukają pomocy dentysty w okolicach Halemby, Nowego Bytomia, Czarnego Lasu i Bielszowic, Kochłowic. Dużym atutem umiejscowienia naszej praktyki w Rudzie Śląskiej jest także to, że wygodnie można do niej zarówno dojechać samochodem, jak i publicznymi środkami transportu (autobusami i tramwajami). Sprawdź na mapie naszą lokalizację i zadzwoń zapytać o dostępne terminy wizyt.

Stomatologia dla dzieci i dorosłych w Rudzie Śląskiej

Jeżeli masz problem z zębami i szukasz miejsca, gdzie w komfortowych warunkach zostanie on rozwiązany przez najlepszych specjalistów, to w takim razie jesteś na odpowiedniej stronie. Umów już teraz wizytę w Endo-Dent – nasz gabinet stomatologiczny w Rudzie Śląskiej mieści się przy ulicy Katowickiej 43/03 w dzielnicy Wirek, a blisko do nas mają także mieszkańcy Bykowiny, Halemby, Kochłowic, Bielszowic, Nowego Bytomia i Czarnego Lasu. Taka lokalizacja zapewnia wygodny dojazd z różnych części miasta, a do tego oferujemy także elastyczne terminy przyjęć. Szybko i profesjonalnie rozwiążemy Twój problem z bólem zęba, uzupełnieniem ubytku, leczeniem kanałowym, wybielaniem czy wykonaniem wygodnej i trwałej protezy.

Gabinet stomatologiczny przyjazny dzieciom

Sami jesteśmy rodzicami i doskonale rozumiemy, że stomatologia dziecięca to niemałe wyzwanie, bowiem najmłodsi pacjenci często bywają również tymi najbardziej wymagającymi. Dlatego właśnie wyposażyliśmy nasz gabinet w taki sposób, aby móc należycie zająć się również ich uśmiechem, w sposób, który zminimalizuje związany z tym stres. Dysponujemy nowoczesnymi znieczuleniami, dzięki czemu wszystko odbywa się praktycznie bezboleśnie. Z doświadczenia wiemy, że pacjenci z najmłodszych grup wiekowych często chętniej zgadzają się na zabieg, jeśli zaoferuje się im specjalne kolorowe wypełnienia ubytków, spośród których mogą wybrać swoją ulubioną barwę – one również są u nas dostępne. Korzystając z naszej pomocy, możesz mieć pewność, że oddajesz swoje dziecko pod opiekę najlepszych specjalistów, którzy szybko i umiejętnie rozwiążą jego problem z zębami. Poza tym możesz umówić się na wizytę w dogodnych godzinach popołudniowych i wieczornych, czyli wtedy kiedy będziesz już po pracy a dziecko po lekcjach. Żeby dać pacjentom większy wybór, przyjmujemy również rano, co umożliwia załatwienie wszystkiego przed rozpoczęciem lekcji w wielu szkołach i przedszkolach. Poniżej jeszcze raz wymieniamy powody, dla których warto się z nami skontaktować, jeśli chodzi o leczenie najmłodszych pacjentów:
 • Lekarze stomatolodzy doświadczeni w pracy z dziećmi
 • Skuteczne znieczulenia pozwalające na bezbolesne leczenie zębów
 • Możliwość umówienia wizyty rano lub wieczorem
 • Dostępne kolorowe wypełnienia ubytków dla dzieci
 • Gabinet oraz jego wyposażenie dostosowane do najmłodszych pacjentów
W takich warunkach leczenie bolących zębów mlecznych i stałych, uzupełnianie w nich ubytków, usuwanie lub lakowanie przestają być dla dzieci trudnym przeżyciem, a mogą stać się ciekawą przygodą. Warto pamiętać o tym, by regularnie odwiedzać z dziećmi stomatologa, z jednej strony pozwala im to na przyzwyczajenie się do tego rodzaju badań i zabiegów, ale przede wszystkim pozwala wcześnie wykryć potencjalne problemy i zaradzić im jeszcze zanim rozwiną się na tyle, że konieczna będzie bardziej skomplikowana interwencja lekarza.

Gabinet stomatologiczny dla dorosłych w dzielnicy Wirek

Z poradni Endo-Dent mogą korzystać całe rodziny, ponieważ pomoc najmłodszym pacjentom, to tylko jedna ze specjalności naszego mieszczącego się na Wirku gabinetu dentystycznego. Oprócz tego wykonujemy cały wachlarz standardowych zabiegów przeznaczonych dla osób dorosłych chcących zadbać o zdrowie jamy ustnej. Poza tym, że świadczymy najbardziej powszechne usługi, z których na co dzień korzystają pacjenci poradni stomatologicznych, świetnie radzimy sobie również z bardziej skomplikowanymi problemami wymagającymi specjalizacji i doświadczenia. Jeżeli szukasz w Rudzie Śląskiej lub jej okolicach miejsca, w którym solidnie i niedrogo przeprowadzisz:
 • Leczenie kanałowe zębów
 • Leczenie kanałowe na jednej wizycie
 • Powtórne leczenie kanałowe
 • Wzmocnienie lub odbudowę uszkodzonego zęba
 • Uzupełnianie ubytków (czyli założenie plomby)
 • Usuwanie kamienia nazębnego oraz przebarwień
 • Uzupełnienie braku jednego lub wielu zębów
 • Przygotowanie protezy częściowej lub całkowitej
 • Usuwanie zębów oraz złamanych korzeni
 • Wybielanie zębów na jednej wizycie, domowe lub zębów martwych
To w takim razie wybierz właśnie gabinet Endo-Dent, a to oczywiście nie wszystkie wszystko, co możemy dla Ciebie zrobić, jeżeli potrzebujesz innego rodzaju pomocy, zobacz pełną listę usług stomatologicznych, które są u nas dostępne. Najlepiej zadzwoń, dopytaj o szczegóły i spotkajmy się w gabinecie w dogodnym dla Ciebie terminie. Może chcesz się po prostu dowiedzieć czy Twoje zęby są w dobrej kondycji? Jeśli tak, to zapisz się na wizytę kontrolną, podczas której sprawdzimy czy któryś z nich nie wymaga leczenia, a możemy to zrobić dokładnie, ponieważ używamy nowoczesnej kamery wewnątrzustnej pozwalającej na niezwykle dokładne wychwycenie i obejrzenie wszelkich niepokojących objawów. Profilaktyka jest tu bardzo ważna, a u nas co jakiś czas możesz wykonać bezpłatny przegląd stomatologiczny oraz ustalić plan leczenia, jeżeli okaże się ono konieczne. Jeśli takie badania kontrolne robi się regularnie i np. zmiany próchnicze zostaną wykryte na odpowiednio wczesnym etapie, ich usuwanie wymaga o wiele mniejszej interwencji lekarza niż wtedy, kiedy są już mocno zaawansowane.

Pakiet rodzinny u stomatologa – dowiedz się co zyskujesz

Watro również skorzystać z dostępnego u nas stomatologicznego pakietu rodzinnego, w ramach którego zajmujemy się leczeniem zębów u dzieci oraz ich rodziców na szczególnie atrakcyjnych warunkach. Skontaktuj się z nami aby poznać szczegóły i umówić się na wizytę.